HİZMETLERİMİZ

WEB TASARIM

İnternet, büyük ve küçük işletmeleri ve bu işletmelerin sunmuş olduğu ürün veya hizmetleri bir araya getiren dijital bir araçtır. Günümüzdeki internet kullanımını düşünürsek işletmelerin vazgeçemeyeceği unsurların başında artık web sitesi yer almaktadır. Müşteriler ticari ilişki içerisinde oldukları firmalar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istediklerinde web sitesi devreye gider. Web sitesi içerisinde, firmanın yaptığı işler, ürünler yada hizmetler, referanslar vb. bilgiler bulunduğu gibi 2013 yılı itibarı ile her firmanın bir web sitesi olması zorunluluğu kanunlaştırılmıştır.


ALAN ADI BARINDIRMA

Dekatek, internet tabanına yayılmak isteyen şahıs ve firmalara kurumsal çözümler sunmak amacıyla çalışan, geniş kapsamlı hizmet ve ürünleri ile hosting ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayabilecek sayılı internet şirketlerinden biridir.

Dekatek, olarak hem tasarımını yaptığımız sitelere; hem de potansiyel şahıs ve şirketlerin web sayfalarına hosting hizmeti sunmaktayız. Dekatek`in en son teknolojiyle donatılmış sunucuları; Türkiye, Almanya ve İngilterenin en iyi veri merkezlerinde bulundurulur. Türkiyede yer alan sunucularımızın tamamı 100 Mbit/sn hızı ile TTNet omurgasına bağlı olup Almanya ve İngilterede bulunan sunucularımız Cogent, Level3 ve DTAG omurgalarınabağlı olup 1 Gbit/sn hıza sahip bant genişliğine sahiptir. Sistemimizdeki tüm sunucular; internet servis sağlayıcıları için özel olarak tasarlanmış olup, yüksek performans ve güvenilirlikleri ile birleşik yönetim ve gözetim sistemlerine sahiptir. Dekatek, günümüzde hosting firmalarının en önemli gereksinimlerinden biri olan DNS (Domain Name Sytem) sunucularını da kendi bünyesinde ve web sunucularından bağımsız olarak yönetebilmektedir. CentOS ve Windows Server 2008 işletim sistemleriyle çalışan sunucularımız; web siteniz için en güvenilir, yüksek kapasiteli ve üstün teknolojiye sahip hosting hizmeti sağlamaktadır.


İNTERNET REKLAMCILIĞI

İnternet kullanımı, kazandırdığı zaman ve sayısız kolaylıklar nedeniyle hayatımıza çok hızlı girdi ve vazgeçilemez oldu. Elektronik reklam, ilk başta reklam verenlerin ve reklam ajanslarının alternatif tercihi iken, şimdi neredeyse birinci tercih haline gelmekte...

İnternet Reklamcılığının Getirdikleri

- Hızlı, sağlıklı bire-bir iletişim
- Kolay raporlama, gerçek ölçüm
- Kağıt- fotofilm üzerinde değil, ekranda çalışma, çok düşük maliyet
- Anlık güncellenebilme
- Tüm dünyada yayınlanma (Sadece uluslarası e-yayın protokollerine uyanlar için! Birçok firma bu uluslararası kurallara özen göstermeyerek projelerini kısıtlı sayıda müşterilere ulaştırabiliyor.)ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Hiç Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.
Google için sıralama garantisi veren, Google ile "özel ilişkisi" olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönder" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında, bir siteyi doğrudan Google’a göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site Haritası kullanmaktır. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.

Evet Google bunu söylüyor, daha fazlası için Google’ın kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıda ki ifadeler ile birlikte, Google orjinal makalesinde şöyle devam ediyor;

SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edici" için kullanılan bir kısaltmadır.

Bir SEO ile çalışmaya başlamak önemli bir karardır.

Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize ve itibarınıza zarar da verebilir. Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra sorumsuz bir SEO’nun sitenize verebileceği zararı da araştırmayı unutmayın. Pek çok SEO ve diğer acente ve danışmanlar, web sitesi sahiplerine faydalı hizmetler sunar. İşte bu hizmetlerden bazıları:

Site içeriğinizin veya yapınızın incelenmesi
Web sitesi geliştirme konusunda teknik öneriler: örneğin, barındırma, yeniden yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı
İçerik geliştirme
Çevrimiçi işletme geliştirme kampanyalarının yönetimi
Anahtar kelime araştırma
SEO eğitimi, optimizasyon eğitimi
Belirli pazarlarda ve coğrafyalarda uzmanlık.
SEO ile ilgili biz ne diyoruz;

Google’ın da deklare ettiği gibi; “hiç kimse sizin kaçıncı sayfa, kaçıncı sırada çıkacağınızı garanti edemez.”

Bununla birlikte Google’ın webmasterlar için SEO (optimizasyon) bilgilendirme sayfalarında açıkladığı kurallara göre hazırlanmış web sayfaları bunu yapmayan rakiplerine göre daha değerlidir ve Google tarafından öncelikli gösterilirler.

Tamamen bu çerçevede yaklaştığımız Google SEO (optimizasyon) uyumlu web sitesi yapımı konusunda aşağıdaki kriterleri yerine getiren web siteleri hazırlamaktayız.

1.Web 2.0 teknolojili tasarım,
2.Full CSS kodlama,
3.Sayfa bazlı SEO, sayfa bazlı optimizasyon
4.XHTML ve CSS de w3.org standartlarında sıfır hata. (şuan için Google tarafından deklare edilmeyen, fakat yeni çalışmalarımızda özen gösterdiğimiz bir madde)
5.Özel URL tanımlama, her sayfada kendine özgü Title, Key Words, Description alanları, Hx taglarının kullanıldığı full dinamik içerik ve ürün yönetim sistemleri.
Yukarıda sıraladığımız ve bizim tarafımızdan gerçekleştirilen tasarım ve kodlama çalışmalarının dışında, web sitesi sahibi firma olarak sizinde yapmanız gereken çalışmalar var, bunlar;

1.Web sitenize özgün içerik sağlamak,
2.Web sitenizi güncel tutmak,
3.Page Rank’ı yüksek sitelerden, sitenize anahtar kelimelerinizde web sitenizin linkinin verilmesini sağlamak.
Tüm SEO (optimizasyon) çalışmaları yerine getirildiğinde Google’in sitenizi ziyaret periyoduna bağlı olarak, siteniz 1 ila 3 ay içerisinde bariz bir şekilde Google’da ön sıralarda listelenecektir.

İlk sayfaya çıkması tamamen sitenizin sürekli güncel tutulması ve ziyaretçi profiline bağlı olacaktır.